Wydział Studiów nad Rodziną Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
oraz Instytut Papieża Jana Pawła II w Warszawie
zapraszają na MIĘDZYNARODOWĄ KONFERENCJĘ NAUKOWĄ
„WSPARCIE ROZWOJU I WYCHOWANIA DZIECKA W RODZINIE. ASPEKTY INTERDYSCYPLINARNE”

Warszawa, 29 listopada 2017 r. MIEJSCE KONFERENCJI: UKSW, ul. Wóycickiego 1/3, bud. 21, Aula Schumana
SZCZEGÓŁOWY PROGRAM: POBIERZ

Wydział Nauczania i Wychowania Katolickiego Łomżyńskiej Kurii Diecezjalnej, Wydział Studiów nad Rodziną
Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Wydział Filologiczny Uniwersytetu
w Białymstoku oraz Instytut Papieża Jana Pawła II w Warszawie
zapraszają na KONFERENCJĘ NAUKOWĄ  „Wychowanie w XXI wieku. Aspekty interdyscyplinarne”
Łomża, 25 listopada 2017 r.

MIEJSCE: Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich, ul. Sadowa 12A
SZCZEGÓŁOWY PROGRAM: POBIERZ

28 października 2017 r. w Auli Roberta Schumana (ul. Wóycickiego 1/3, bud. 21) odbyła się II OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA RAD RODZICÓW
Czy warto przywiązywać wagę do wychowania naszych dzieci?
Czy szkoła jest odpowiednim miejscem, aby podejmować działania wychowawcze, czy tylko dydaktyczne?
Jak pogodzić wychowawczą rolę rodziców i szkoły?
Jak w praktyce realizować działania wychowawcze w szkole, aby były one efektywne?
To pytania, na które starano się wspólnie poszukać odpowiedzi: Fundacja „Rodzice Szkole”, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji

W dniu 5 października 2017r. w Gimnazjum Jana Śnikadeckiego w Solecznikach na Litwie odbyła się Międzynarodowa Konferencja Naukowa, pt. „RODZINA – AUTORYTET W WYCHOWANIU”. Transgraniczne poszukiwania. Głównymi organizatorami byli: Katedra Pedagogiki Rodziny Wydziału Studiów nad Rodziną UKSW oraz Rejon Solecznikowski, którego reprezentował Mer Zdzisław Palewicz. Współorganizatorami konferencji byli: Wydawnictwo Prospekt PR, Stowarzyszenie Polska-Wschód oddział w Olsztynie, Fundacja Krzysztofa Hołowczyca „Kierowca Bezpieczny” oraz Burmistrz Szczytna – Danuta Górska.