Sympozjum nt. Rodzina wobec wyzwań współczesnego świata

Na temat wyzwań i trudności, przed którymi staje rodzina i małżonkowie rozmawiali uczestnicy sympozjum naukowego, które odbyło się 6 maja w Krakowie. Konferencję zorganizowało Wyższe Seminarium Misyjne Księży Sercanów. W spotkaniu uczestniczyły rodziny, małżeństwa oraz obecni i przyszli duszpasterze rodzin, a także wykładowcy z naszego Wydziału m.in. ks. prof. dr hab. Mieczysław Ozorowski  wygłosił refetar pt. „Piękno miłości małżeńskiej w świetle Amoris Laetitia”, ktory pokazal, że według papieża Franciszka miłość małżeńska jest zakorzeniona w miłości samego Boga i wytycza drogę do szczęścia.
Z kolei ks. prof. dr hab. Adam Skreczko mówił o współczesnych wyzwaniach w wychowaniu do miłości małżeńskiej. Jego zdaniem w obecnych czasach rodzina staje przed licznymi wyzwaniami i trudnościami, z którymi musi się mierzyć, a jednym z ważniejszych wyzwań jest to jak wychować dzieci, aby umiały kochać siebie innych.

tu można posłuchać referatów i obejrzeć zdjęcia