Zajęcia „Piękno z natury – wykorzystanie leczniczych roślin w kosmetyce” w ofercie ogólnouczelnianej

Informujemy o powołaniu zajęć ogólnouczelnianych (POWR) „Piękno z natury – wykorzystanie leczniczych roślin w kosmetyce. Warsztaty terenowe i laboratoryjne”, których koordynatorem merytorycznym i organizacyjnym jest pani dr n. med. Justyna Stępkowska z naszego Wydziału.

Zapisy na zajęcia przyjmuje pani Marta Laskowska z Działu Kształcenia.

Zajęcia realizowane będą za symboliczną dopłatą studentów (100 zł) przeznaczoną na składniki potrzebne do wykonania własnych kosmetyków.

Przedmiot realizowany będzie w dwóch 15-godzinnych blokach.

Blok pierwszy – ZIOŁOLECZNICTWO I FITOKOSMETYKA realizowany w formie zajęć terenowych, podczas których pod opieką dr n. med. Justyny Stępkowskiej – lekarza specjalizującego się w ziołolecznictwie, uczestnicy zajęć poznają wybrane roślinne surowce lecznicze i fitokosmetyczne ekosystemu nadwiślańskiego oraz zbiorą surowce do przygotowania własnych kosmetyków.

Blok drugi obejmować będzie zajęcia laboratoryjne: ROŚLINY W LABORATORIUM, podczas których pod opieką chemika dr Barbary Golec przygotowane zostaną dwa kosmetyki oparte o surowce roślinne: Masełko antycellulitowe do ciała wg receptury dr Stępkowskiej oraz uniwersalny Peeling ujędrniający do ciała.