Aktualności dla Studentów

Uprzejmie informujemy, że od dnia 29.10.2020 r. do odwołania wstrzymuje się bezpośrednie przyjmowanie interesantów w Dziekanacie WSR. Wszystkie sprawy prosimy na bieżąco zgłaszać drogą mailową wsr@uksw.edu.pl.

Za niedogodności serdecznie przepraszamy.

Dyżury pracowników Wydziału Studiów nad Rodziną w semestrze zimowym 2020-2021 odbywają się w tym semestrze w formie zdalnej. Plik z terminami oraz linkami do dyżurów.

internetkomunikacjaminiOd 16 października do 29 listopada wszystkie zajęcia dydaktyczne na UKSW są prowadzone z wykorzystaniem metod i technik na odległość w trybie synchronicznym.

Opublikowane w Monitorze UKSW Zarządzenie Rektora nr 66/2020 zostało wprowadzona w związku z ustawą z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych.

Ksiądz Rektor zdecydował, że wszystkie zajęcia dydaktyczne są prowadzone zdalnie w trybie synchronicznym. Oznacza to,  że podczas zajęć studenci i nauczyciele akademiccy muszą być jednocześnie w tym samym czasie dostępni online.

Zobacz Zarządzenie w Monitorze

Szanowni Studenci,

tegoroczna sytuacja z ofertą zajęć ogólnouczelnianych jest trudniejsza ze względów technicznych.

Zdajemy sobie sprawę, że oferta była nie dość duża i a dodatkowo bardzo dynamiczna.

Dlatego wychodząc na przeciw oczekiwaniom, uspokajamy - oferta przedmiotów będzie poszerzana, zarówno na semestr zimowy, jak i letni.

Odpowiadamy także na najczęstsze pytania:

• Jeśli nie uda Wam się zapisać na żaden ogun w tym semestrze, jest jeszcze drugi semestr.
  • Jeśli rezygnujecie z danego przedmiotu i jest on nadal w danej rejestracji, to wystarczy kliknąć ponownie „koszyk”, jeśli przeszedł do innej rejestracji lub rejestracja się zakończyła, to należy napisać prośbę o wyrejestrowanie do swojego dziekanatu mejlowo.
  • Jeśli jesteście na ostatnim roku, jako ogun można Wam zaliczyć przedmioty z umiejętności miękkich oferowanych w ramach rejestracji na przedmioty ogólnouczelniane w ramach projektu ABK.
  • Jeśli zniknął z rejestracji przedmiot, to albo rejestracja została zamknięta albo przedmiot został przeniesiony do kolejnej rejestracji, dostępnej dla innych studentów.

Studentki i Studenci

Wydziału Studiów nad Rodziną

Zajęcia na studiach stacjonarnych  I i II stopnia  kierunku nauki o rodzinie

rozpoczynają się od dnia 5 października 2020 r.

Dzień organizacyjny

dla studentów I roku
studia stacjonarne 1 stopnia (licencjackie) i 2 stopnia (magisterskie)

30 września 2020 roku

godz. 10.00 bud. 23, sala 106
- Powitanie studentów I roku – Dziekan WSR ks. prof. UKSW dr hab. Andrzej Jacek Najda
- Informacje dotyczące studiów na kierunku nauki o rodzinie – Prodziekan WSR prof. UKSW dr hab. Agnieszka Regulska
- Informacje Pełnomocnika ds. praktyk – Dr Katarzyna Stankiewicz
- Informacje opiekunów roku
- Przedstawienie kadry naukowo-dydaktycznej WSR
- Ślubowanie studentów I roku

godz. 11.00 bud. 23, sala 106
- Szkolenie dotyczące praw i obowiązków studenta - Samorząd Studentów UKSW
- Wystąpienie przedstawiciela Wydziałowej Rady Studentów WSR

godz. 12:30 bud. 23, sala 106
- Szkolenie BHP (obowiązkowe - warunek rozpoczęcia studiów)

Zapraszamy studentów do zapoznania się z planem zajęć na studiach stacjonarnych w semestrze zimowym 2020/2021 - szczegóły pod adresem: wsr.uksw.edu.pl/node/934.

Obrony prac dyplomowych licencjackich i magisterskich na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych WSR odbędą się w dn. 22.09.2020 oraz 6.10.2020.

O szczegółach studenci będą informowani indywidualnie przez pracowników Dziekanatu WSR.

Mieszany tryb kształcenia z przewagą zajęć online – tak będzie przebiegał zimowy semestr akademicki.

Forma, charakter i warunki nauczania w pierwszym semestrze nowego roku akademickiego zostały określone w zarządzeniu Rektora ks. prof. Ryszarda Czekalskiego, opublikowanym w Monitorze UKSW. Kształcenie dla wszystkich rodzajów i poziomów studiów będzie przebiegać z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Dotyczy to zwłaszcza wykładów oraz spotkań dla większych grup, w tym także zajęć z wf i lektoratów.

Forma stacjonarna na terenie uczelni przewidziana jest dla zajęć wymagających korzystania ze specjalistycznej aparatury w laboratoriach, oprogramowania, którego nie można udostępnić online, praktyk zawodowych czy zajęć terenowych, warsztatów, a także projektów i badań prowadzonych w ramach prac dyplomowych i zaliczeniowych.

Wszystkie zajęcia na uczelni muszą odbywać się z zachowaniem reżimu sanitarnego. Studenci i doktoranci z objawami choroby górnych dróg oddechowych i innymi wskazującymi na zakażenie COVID-19 nie mogą uczestniczyć w zajęciach na uczelni.

Władze wydziałów w porozumieniu z Prorektorem ds. studenckich i kształcenia ustalać będą szczegółowe rozwiązania dotyczące trybu zajęć.

Studenci pierwszego roku wszystkich rodzajów studiów mogą mieć zajęcia w formie stacjonarnej, ale z wyłączeniem wykładów. Spotkania adaptacyjne w formie tradycyjnej dla pierwszych roczników studiów pozostawione są do decyzji dziekanów.

Szczegółowe informacje dostępne są w Zarządzeniu Rektora.