Relacja z Międzynarodowej Konferencji Naukowej 26.09.2019

26 września ( czwartek)   2019 w Auli Auditorium Maximum im. Roberta Schumana Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie odbyła się Międzynarodowa Konferencja Naukowa, pt. „Rodzina a prawa dziecka i ich ochrona w 30-lecie przyjęcia Konwencji Praw Dziecka”, która zgromadziła ponad 300 słuchaczy. Wzięło w niej udział 21 prelegentów z 16 ośrodków akademickich, w tym 6 z zagranicy: USA, Węgier, Belgii, Bośni i Hercegowiny oraz Słowacji. Jej inicjatorami, a zarazem organizatorami były: Wydział Studiów nad Rodziną UKSW w Warszawie oraz Instytut na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris.

Wydarzenie objęte zostało patronatem Rektora UKSW, Rzecznika Praw Dziecka, Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Socjalnej, Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministerstw: Spraw Zagranicznych oraz Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Swoim patronatem wydarzenie objął również Delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej, bp Wiesława Lechowicz.

Dziękujemy za inspirującą i naukową debatę.

W imieniu organizatorów:

Ks. dr hab. Józef Młyński oraz Dr hab. Błażej Kmieciak