Piknik rodzinny

W dniu 21 maja 2022 roku na terenie kampusu UKSW przy ul. Wóycickiego 1/3 odbył się „Piknik rodzinny” – spotkanie integracyjne organizowane przez Wydział Studiów nad Rodziną we współpracy z Instytutem Papieża Jana Pawła II oraz Katolicką Szkołą Podstawową nr 109 w Warszawie. Wydarzenie miało na celu promocję rodziny i związanych z nią wartości w ramach kończącego się Roku Rodziny „Amoris Laetitia”. Znaczenie rodziny dla jednostki i społeczeństwa podkreślał św. Jan Paweł II, który zasłużył sobie na miano „papieża rodziny”.

Impreza odbyła się pod honorowym patronatem Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. Zgromadzonych przywitał Jego Magnificencja Ks. Prof. Ryszard Czekalski, który podkreślił znaczenie rodziny i wartości rodzinnych w kontekście społecznym oraz akademickim, jednocześnie docenił wkład pracy włożony przez organizatorów na rzecz tego ważnego przedsięwzięcia i życzył wszystkim dobrej zabawy. Po nim głos zabrali Dziekan WSR Ks. Prof. Andrzej Najda, Ks. Prof. Zdzisław Struzik, dyrektor Instytutu Papieża Jana Pawła II oraz Przemysław Kowalczyk, dyrektor Katolickiej Szkoły Podstawowej nr 109.

W imprezie wzięli udział przedstawiciele środowiska akademickiego, w tym studenci, pracownicy IPJP2 oraz uczniowie KSP 109 wraz ze swoimi rodzinami. Mimo wietrznej pogody gościliśmy na kampusie blisko dwieście pięćdziesiąt osób, z czego połowę stanowiły dzieci! Przestrzeń ubarwiły balony i kolorowe plakaty, rozświetliły puszczane przez maluchów bańki mydlane, a chodniki kampusu zostały ozdobione przez dziecięce malunki kredą. Spotkanie rozpoczęło się wspólną Mszą Świętą w intencji rodzin, która odbyła się w Kaplicy uniwersyteckiej. Po Mszy wystąpił chór szkolny. Mniejsi i więksi goście mieli możliwość biwakowania na wzór biwaków Jana Pawła II, wspólnego śpiewania „Barki” i innych pieśni turystycznych oraz religijnych. Dla najmłodszych dostępny był również papieski samochodzik, którym można było się przejechać. Na imprezie pojawili się strażacy z wozem, który można było obejrzeć, oraz policjanci z radiowozem i innymi atrakcjami. W budynku 21 mieściła się charytatywna kawiarenka oraz inne atrakcje dla najmłodszych (animacje sportowe, łamigłówki matematyczne, itd.), jak również stoisko z publikacjami dla dzieci. Stołówkę uniwersytecką zapełniły dzieci i ich rodzice – obiad sfinansował IPJP2. Spotkanie zakończył występ szkolnego zespołu tanecznego oraz wspólny taniec wszystkich uczestników.

Zabawa się udała, w jej ramach rodzina miała swoje święto. Przedstawiciele środowiska uczelni mieli szansę na zacieśnienie związków z otoczeniem społecznym, studenci zaś na kontakt z dziećmi i rodzinami żyjącymi na co dzień zgodnie z chrześcijańskimi wartościami. W imieniu Wydziału Studiów nad Rodziną serdecznie dziękujemy naszym partnerom oraz wszystkim osobom, w tym naszym studentom, którzy zaangażowali się na rzecz tej imprezy i aktywnie w niej uczestniczyli!

GALERIA ZDJĘĆ ...

Wydział Studiów nad Rodziną UKSW we współpracy z Instytutem Papieża Jana Pawła II oraz Katolicką Szkołą Podstawową nr 109 organizuje 21 maja 2022 roku (godz. 9-14) na terenie kampusu UKWS Młociny plenerowe spotkanie integracyjne pod nazwą „Piknik rodzinny”.

Piknik będzie miał charakter integracyjny i edukacyjny (oferta dla dzieci). Ma on na celu promocję instytucji rodziny oraz wartości rodzinnych i służy uczczeniu kończącego się Roku Rodziny „Amoris Laetitia”. Jednocześnie powiązany jest ze świętowaniem przez Instytut Papieża Jana Pawła II jego 15-lecia.

Już teraz kierujemy nasze zaproszenie do Studentów i Pracowników oraz sympatyków naszego Wydziału! Tym razem zapraszamy całe rodziny. Zachęcamy również do włączenia się do pomocy przy organizacji wydarzenia. Mamy nadzieję na udaną wspólną zabawę, integrującą różne środowiska i przedstawicieli zaangażowanych instytucji pod hasłem rodziny i związanych z nią wartości.