ZAPROSZENIE NA KONCERT

Współpracujący z Wydziałem Studiów Nad Rodziną UKSW

Instytut Papieża Jana Pawła II w Warszawie wraz Parafią Opatrzności Bożej na Wilanowie organizuje koncert pt. "Święci" Marcina Stycznia.

Szczegóły na plakacie (pobierz PDF)

 

Tytuł: Koncert Święci

Wykonawca: Marcin Styczeń z zespołem

Termin: 03.12.2022, godz. 19.00

Miejsce: Warszawa Wilanów, Świątynia Opatrzności Bożej, ul. Ks. Prymasa Augusta Hlonda 1, 02-972 Warszawa

Organizator: Instytut Papieża Jana Pawła II, Parafia Opatrzności Bożej

Partner: Centrum Kultury Wilanów

Patronat medialny: Radio Warszawa, Radio Niepokalanów

 

3 grudnia 2022 r. o godz. 19.00 w Świątyni Opatrzności Bożej odbędzie się koncert Marcina Stycznia z zespołem pt. „Święci”. Organizatorami koncertu są Instytut Papieża Jana Pawła II i Parafia Opatrzności Bożej na warszawski Wilanowie. Patronat medialny nad koncertem objęły Radio Warszawa oraz Radio Niepokalanów. Partnerem koncertu jest również Centrum Kultury Wilanów. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Marcin Styczeń – pieśniarz, kompozytor i autor tekstów podczas koncertu wykona utwory ze swojej płyty o tym samym tytule. „Święci” to czternaście portretów świętych i błogosławionych, m.in.: św. Jana Pawła II, bł. kard. Stefana Wyszyńskiego, bł. Jerzego Popiełuszki, św. Brata Alberta, św. Szarbela, św. Jana od Krzyża, św. Jadwigi Królowej czy św. Faustyny. Artyście udało się pokazać te wybitne postacie w zupełnie nowy sposób. Widzimy ludzi z krwi o kości, którzy przeżywali swoje osobiste dramaty, mierzyli się ze swoimi słabościami, ale nie koncentrowali się na nich, tylko radykalnie zmieniali swoje życie i szli za głosem Boga. Niektóre z postaci świętych i błogosławionych przemawiają do nas swoimi słowami, często w pierwszej osobie, dzięki czemu stają się nam jeszcze bliższe. Wiele z tych piosenek artysta pisał na zamówienie. Można metaforycznie powiedzieć, że święci przekazywali sobie twórcę z rąk do rąk. Dzięki piosence o św. Jadwidze Królowej Artysta został poproszony przez siostry jadwiżanki wawelskie o napisanie utworu o bł. Michale Giedroyciu.

O popularności i aktualności piosenek o świętych stworzonych przez Marcina Stycznia niech świadczy fakt, że niektóre z nich stały się hymnami szkół w całej Polsce. Tak stało się między innymi z utworem „Był gotowy na wszystko” o bł. Jerzym Popiełuszce. Posłuchaj: https://youtu.be/rMZolZkU4zk.

 

MARCIN STYCZEŃ

pieśniarz, kompozytor, autor tekstów. Artysta niezależny od wielkich wytwórni, mód i dyktatury mainstreamowych mediów. Zależny za to od swoich słuchaczy. To dla nich tworzy. Wspólnie z nimi odbywa podróż, która wiedzie w głąb. Obdarzony przejmującym, ciepłym głosem, który koi i niepokoi, pobudza do refleksji i daje nadzieję.

Z wykształcenia dziennikarz, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Od ponad 20 lat śpiewa, komponuje, pisze teksty. Koncertuje w kraju i zagranicą.

Jego artystyczny dorobek to jedenaście płyt, pięć z nich stworzył wspólnie z poetą, Ernestem Bryllem, z którym współpracuje od 2009 roku. Dotychczasowa dyskografia przedstawia się następująco:

– „Pieśń o Bogu ukrytym” – piosenki do wierszy Karola Wojtyły (CD 2006),

– „21 gramów” – płyta autorska (CD 2008),

– „Bryllowanie” – piosenki do wierszy Ernesta Brylla (CD 2009),

– „Bryllowanie live” – koncert Marcina Stycznia i Ernesta Brylla w Teatrze Polonia (CD + DVD 2011),

– „Zejdźmy się jak na wilię” – piosenki do wierszy bożonarodzeniowych Ernesta Brylla, a także Norwida, Lieberta, Czechowicza, Pietrzyckiego, Zegadłowicza ( CD 2012),

– „Golgota Jasnogórska” – poemat pasyjny Ernesta Brylla z muzyką i w wykonaniu Marcina Stycznia i Joanny Lewandowskiej (CD 2013),

– „Duchy poetów” – wywiad Marcina Stycznia z Ernestem Bryllem o dziewięciu poetach, których znał, którzy po śmierci mu się przyśnili, i o których napisał wiersz, wzbogacony płytą (książka + CD 2013),

– „Zbieg” – płyta autorska (CD 2016),

– „Lubię gadać z Leonardem” – piosenki Leonarda Cohena w autorskich tłumaczeniach (CD 2017),

– „10/40” – dziesiąta płyta na czterdzieste urodziny (CD 2018),

– „Święci” – jedenasta płyta prezentująca 14 postaci świętych i błogosławionych (CD 2020)