Relacja z Międzynarodowej Konferencji Naukowej "Rodzina podstawą kapitału społecznego - status quo i wyzwania współczesności"

We środę 9 maja 2018 r. odbyła się Międzynarodowa Konferencja Naukowa Rodzina podstawą kapitału społecznego - status quo i wyzwania współczesności. Konferencja została zorganizowana przez Wydział Studiów nad Rodziną UKSW we współpracy z National Pedagogical Dragomanov University w Kijowie.

Konferencję otworzył oraz wygłosił słowo wprowadzające do obrad Ks. prof. dr hab. Andrzej Najda Prodziekan Wydziału Studiów nad Rodziną UKSW. Ks. prof. Andrzej Najda zaznaczył w swym wystąpieniu rolę rodziny w budowie społecznego kapitału oraz podkreślił aktualność podejmowanej tematyki w odniesieniu do współczesnych przemian społecznych. Następnie miały miejsce wystąpienia: prof. dr hab. Denysa Svyrydenko z National Pedagogical Dragomanov University, Kyiv, Ukraine pt. -"Academic mobility: the challenges for state social capital as well as family institute"; dra Eugeniusza Bilonozhko z National Pedagogical Dragomanov University, Kyiv, Ukraine pt. "Ukraińska rodzina i wyzwania aksjologiczne" oraz dr n. med. Justyny Stępkowskiej z Wydziału Studiów nad Rodziną UKSW pt. "Prokreacja w rodzinie podstawą społecznego kapitału".

Po części wykładowej miała miejsce dyskusja nad omawianymi zagadnieniami.

Konferencja zgromadziła Wykładowców oraz Studentów Wydziału Studiów nad Rodziną oraz Studentów innych Wydziałów naszej Uczelni.