KONFERENCJA „Od edukacji do integracji społecznej. Uczeń uchodźczy w polskiej szkole”

W środę 18.10.2023 roku w Auli Schumana odbyła się organizowana przez Wydział Studiów nad Rodziną UKSW we współpracy ze Szkołą Języka Polskiego i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców WNH UKSW oraz Fundacją Wspierania Myśli Polskiej konferencja „Od edukacji do integracji społecznej. Uczeń uchodźczy w polskiej szkole”.

Spotkanie otworzyli Ks. Prorektor Marek Stokłosa oraz Ks. Dziekan Mieczysław Ozorowski. W konferencji uczestniczyli przedstawiciele świata akademickiego, ośrodków doskonalenia nauczycieli, dyrektorzy, nauczyciele i pedagodzy, jak również zainteresowani studenci. Było to ważne spotkanie na pograniczu nauki i praktyki, połączone ze szkoleniem. Cieszymy się z dużego zainteresowania ważnym tematem edukacji dzieci uchodźczych w polskiej szkole.

Dziękujemy naszym Studentkom za pomoc przy tym wydarzeniu, a wszystkim Uczestnikom za udział!

Konferencja została zorganizowana w ramach projektu Nauka dla Społeczeństwa „Integracja przez język. Platforma dla nauczycieli pracujących z dziećmi uchodźczymi z Ukrainy” (nr rej. NdS/552155/2022/2022). Upowszechniała wyniki badań prowadzonych w ramach projektu oraz promowała tworzoną platformę on-line dla nauczycieli. Celem konferencji było ponadto budowanie sieci współpracy i wymiany doświadczeń oraz transfer wiedzy między ośrodkami akademickimi a placówkami oświatowymi, jednostkami kształcenia oraz placówkami doskonalenia zawodowego nauczycieli.