Apel z prośbą o pomoc

rece

Apel Wojewody Mazowieckiego, Konstantego Radziwiłła z prośbą o zaangażowanie studentów we wspieraniu podopiecznych Domów Pomocy Społecznej.

W związku z sytuacją epidemiczną wywołaną wirusem SARS-CoV-2 Wojewoda Mazowiecki zachęca do wspierania osób przebywających w Domach Pomocy Społecznej na terenie Mazowsza, które wymagają całodobowej opieki z powodu wieku, choroby czy niepełnosprawności.

Na Mazowszu funkcjonuje 106 DPS, które w obliczu epidemii zmagają się z problemami kadrowymi. 29 marca br. poleciłem włączenie wolontariuszy i studentów we wspomaganie Domów w zakresie opieki nad mieszkańcami. Wierzę, że z Państwa pomocą w naszym województwie zostanie stworzona baza studentów, którzy będą gotowi do wsparcia kadrowego DPS. Zwracam się z prośbą szczególnie do słuchaczy kierunków medycznych, pielęgniarstwa i pokrewnych – czytamy w apelu Wojewody Mazowieckiego.

Chęć pomocy można zgłosić, podając swoje dane kontaktowe (imię, nazwisko, numer telefonu) na adres: wps@mazowieckie.pl Aby omówić zakres działań, osoby odpowiedzialne za przyjmowanie zgłoszeń skontaktują się z każdym wolontariuszem.