Wystawa „Święty Jan Paweł II Wielki – Apostoł Miłosierdzia”

Zapraszamy Państwa na wyjątkową wystawę „Św. Jan Paweł II Wielki – Apostoł Miłosierdzia”, prezentującą prace osób osadzonych w zakładach karnych na terenie Polski. Ta niezwykła ekspozycja powstała w ramach Ogólnopolskiego Konkursu dla osób pozbawionych wolności „Św. Jan Paweł II Wielki – Apostoł Miłosierdzia”.
Celem konkursu jest uczczenie pamięci Wielkiego Papieża, który był znany ze swojego oddania miłosierdziu, zrozumienia oraz pomocy potrzebującym. Chcemy promować wartości, którymi kierował się św. Jan Paweł II, takie jak miłość, miłosierdzie, empatia i troska o innych.
Prace, które zostaną zaprezentowane na wystawie, to refleksje osadzonych na temat tych wartości oraz ich rozwoju duchowego. Konkurs ten miał również na celu przeciwdziałanie dezinformacji i niesprawiedliwemu traktowaniu postaci św. Jana Pawła II. To szansa na wyrażenie wdzięczności za jego dziedzictwo i pokazanie, że jego przesłanie nadal ma znaczenie dla wielu ludzi, włączając w to osoby pozbawione wolności.
Wystawa prac osadzonych, zorganizowana na terenie Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, ma także na celu podkreślenie wartości sztuki w kontekście więziennym. Pokazuje, że Uniwersytet otwiera się na różne przestrzenie i środowiska, promując idee zrozumienia, pojednania i współpracy oraz stawiając na dialog między różnymi grupami społecznymi.
Organizatorami konkursu oraz wystawy są: dr hab. Anna Fidelus, prof. ucz., oraz mgr Michał Stańczuk we współpracy z: Wydziałem Nauk Pedagogicznych UKSW, Wydziałem Nauk Historycznych UKSW, Wydziałem Studiów nad Rodziną UKSW, Zarządem Głównym Stowarzyszenia Penitencjarnego „PATRONAT” oraz Kołem Naukowym Studentów Pedagogiki Resocjalizacyjnej UKSW.
Wystawę można oglądać codziennie w holu Auditorium Maximum na kampusie Młociny Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego od 12 do 22 października 2023 r. To niezwykła okazja do zanurzenia się w świat sztuki i refleksji nad wartościami, które stanowiły serce pontyfikatu św. Jana Pawła II oraz wartościami, które odnajdują swoje miejsce w duszach osób osadzonych.
Serdecznie zapraszamy!