Przejdź do treści

Zaproszenie do udziału V Tygodniu Jakości Kształcenia UKSW

Serdecznie zapraszamy do udziału w V edycji Tygodnia Jakości Kształcenia UKSW, który odbędzie się w dniach 21–25 października 2024 r.

Z Wydziału Studiów nad Rodziną jako prelegenci wystąpią podczas niego 22 października 2024 r. następujący pracownicy:

Trudne powroty? Rodzina wobec reemigracji

Prowadząca: dr Katarzyna Stankiewicz
Migracje powrotne (reemigracja) to wyjątkowe doświadczenie migracyjne. Dotyka ono całej rodziny. Wydaje się, że powrót do miejsca pochodzenia powinien być prosty, jednak tak nie jest. Wiąże się on z wyzwaniami podobnymi do tych, jakie dotyczą innych typów migracji. Nie ma powrotu do tego samego miejsca, bo ono się w międzyczasie zmieniło. Również sami powracający są już inni, z nowymi doświadczenia, wiedzą, z inną całkiem perspektywą patrzenia na to, co swojskie, związane z krajem pochodzenia. Celem warsztatu będzie zapoznanie się z problemem reemigracji i związanymi z tym doświadczeniem wyzwaniami w kontekście funkcjonowania rodziny.
Szkolenie odbędzie się w sali 201 w budynku 23 na kampusie przy ul. K. Wóycickiego. 

Bioetyka w konfesjonale? O dylematach moralnych dotyczących narzeczonych, małżonków i rodziny

Prowadzący: ks. dr Wojciech Kućko
Konfesjonał to nie tylko miejsce, ale i przestrzeń kontaktu człowieka z człowiekiem, gdzie dylematy sumienia znajdują nowe światło w perspektywie sakramentu i relacji do Boga. Współczesne problemy moralne narzeczonych, małżeństw i rodzin niejednokrotnie bywają omawiane za kratkami konfesjonału. Celem spotkania będzie spojrzenie na te kwestie w świetle bioetyki personalistycznej, opartej na chrześcijańskim przesłaniu o godności człowieka i jego powołaniu do zagospodarowywania świata. W czasie spotkania zostaną poruszone wybrane kazusy moralne, związane ze spowiedzią narzeczonych, małżonków, rodziców i wychowawców.
Link do spotkania: Tydzień Jakości Kształcenia | Ogólny | Microsoft Teams
Kod do MsTeams: 0lv7j22

V Tydzień Jakości Kształcenia UKSW

To wyjątkowe wydarzenie będzie okazją do uczestnictwa w inspirujących warsztatach, szkoleniach i dyskusjach, poświęconych różnym aspektom rozwoju osobistego, zawodowego oraz poprawy jakości kształcenia na naszej uczelni.

W dniu 21 października o godzinie 10:00 Tydzień Jakości Kształcenia oficjalnie rozpocznie Jego Magnificencja ks. prof. dr hab. Ryszard Czekalski.  Wydarzenie odbędzie się w sali 201 w bud. 23 na kampusie przy ul. K. Wóycickiego. Tuż po rozpoczęciu zapraszamy Państwa na seminarium dotyczące zapewniania jakości kształcenia, prowadzone przez Zespół ds. Badań Jakości Kształcenia.

Program Tygodnia Jakości Kształcenia obejmuje codzienne szkolenia, warsztaty oraz wykłady prowadzone zarówno w formie stacjonarnej jak i zdalnej.
Spotkania stacjonarne będą odbywać się w godz. 10:00–16:30 w sali 201 (bud. 23), zaś szkolenia online realizowane będą w godz. 16:30–18:30 poprzez platformę MS Teams: Tydzień Jakości Kształcenia | Ogólny | Microsoft Teams (kod do zespołu: 0lv7j22).

Szczególnie zachęcamy Państwa do udziału w wydarzeniach zaplanowanych na 23 października (środa). Będzie to dzień wolny od zajęć dydaktycznych, aby każdy z Państwa mógł bez przeszkód uczestniczyć w przewidzianych inicjatywach.

W tym dniu oferujemy m.in. warsztaty dotyczące praw i obowiązków studenta, sesje na temat tutoringu akademickiego, warsztaty z asertywności, szkolenie z wykorzystania sztucznej inteligencji w edukacji i administracji, warsztaty z tworzenia Indywidualnego Planu Badawczego oraz przygotowania do oceny śródokresowej, szkolenie dotyczące efektywnych strategii nauki języków obcych czy wystawę starodruków w Bibliotece UKSW.

Na 23 października zaplanowaliśmy także dedykowaną ofertę dotyczącą dydaktyki, skierowaną do wszystkich nowozatrudnionych pracowników badawczo-dydaktycznych i dydaktycznych oraz wszystkich zainteresowanych rozwijaniem swoich kompetencji we wskazanym obszarze.

Warsztaty z zakresu metod prowadzenia zajęć oraz komunikacji ze studentami rozpoczną się o godz. 10:00 w sali 103 (bud. 23).

W trakcie całego Tygodnia Jakości Kształcenia przewidzieliśmy ponad 40 szkoleń, warsztatów i wykładów tematycznych, które obejmą takie zagadnienia, jak:

– Kolory osobowości w zespole, czyli jak zrozumienie typów osobowości wpływa na efektywność pracy zespołowej?

– Spróbuj prościej. Prosty język w stylu urzędowym i naukowym.

– Czy wygląd w pracy ma znaczenie, czyli o tym, czy przepisy prawa pracy regulują dress code?

– Nauka w erze mediów społecznościowych. Jak świadomie wykorzystać ich potencjał i narzędzia?

– Jak skutecznie zaplanować swoją ścieżkę kariery już na studiach?

– Studenci generacji Z – postawy i strategie w dydaktyce akademickiej.

– Tworzenie nowoczesnych programów studiów, czyli jak zapewnić jakość i efektywność kształcenia?

– Otwierając drzwi na świat – międzynarodowe programy mobilności, wymiany i staże.

– Efektywne strategie nauki języków obcych, czyli jak szybko i skutecznie rozwijać umiejętności językowe i przełamać barierę komunikacyjną?

To tylko przykłady aktywności, które dla Państwa przygotowaliśmy!

Pełny program Tygodnia Jakości Kształcenia znajduje się na stronie: https://jakosc.uksw.edu.pl/tydzien-jakosci-ksztalcenia-2024/

Każdy z uczestników otrzyma także elektroniczny certyfikat potwierdzający udział w poszczególnych szkoleniach i wykładach.

Tydzień Jakości Kształcenia to świetna okazja, aby poszerzyć horyzonty, zdobyć nową wiedzę i umiejętności, które mogą być przydatne zarówno w nauce, jak i w życiu zawodowym, dlatego serdecznie zapraszamy i zachęcamy do aktywnego uczestnictwa w tym wydarzeniu.

Do zobaczenia na Tygodniu Jakości Kształcenia!