Życzenia Narodzenie Pańskie 2019

obraz

Kardynał Stefan Wyszyński pisał:„Z jaką troskliwością w tej betlejemskiej kolebie układał Bóg swojego Syna. Otaczał Go najlepszymi sercami ludzkimi. Posadził przy żłóbku dziecięcia betlejemskiego Matkę-Dziewicę, a obok Niej świętego  Józefa-Pracownika, zwołał aniołów i lud pasterski, za gwiazdą przewodnią – sprowadził mędrców świata. Wszyscy podziwiamy, jak Bóg jest ojcowski, rodzinny, jak bardzo liczy się z nami, jak mądrze zespala swoje wielkie plany z ludzkimi tęsknotami. Właśnie dlatego Boże Narodzenie jest wybitnie rodzinną uroczystością. Boża rodzina jest wzorem dla rodziny ludzkiej, rodzi i umacnia nowe obyczaje, wskazuje, jak każda ludzka rodzina może być Bogiem silna i radosna.

Przesyłamy życzenia pełnych pokoju  Świąt Narodzenia Pańskiego 2019, spędzonych z bliskimi, w ciepłej, rodzinnej atmosferze, oraz samych szczęśliwych dni w nadchodzącym nowym roku 2020.

Ks. Prof. dr hab. Mieczysław Ozorowski

Ks. prof. UKSW  dr hab. Andrzej Najda