Europa przyszłości – nowe wyznania

W dniach 22-23 kwietnia 2022 r. w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II w Lublinie odbyła się Konferencja pt. Europa przyszłości – nowe wyznania w kontekście funduszy europejskich w szkolnictwie wyższym. Głównym organizatorem konferencji była Fundacja Wspierania Myśli Polskiej w partnerstwie z Centrum Projektów Europejskich oraz KUL JPII i Wydziałem Studiów nad Rodziną UKSW. Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Ministerstwo Aktywów Państwowych objęły konferencję swoim honorowym patronatem. Uczestnikami spotkania byli przedstawiciele władz uczelni wyższych, naukowcy oraz samorządowcy. W czasie konferencji poruszano tematy dotyczące m.in. przyszłość szkolnictwa wyższego w kontekście funduszy europejskich, promocja uczelni poprzez pryzmat dorobku naukowego.