Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna UKSW w nowej odsłonie

Biuro ds. Osób z Niepełnosprawnością UKSW zaprasza do korzystania z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej UKSW na kampusie przy ul. Wóycickiego.

Z radością informujemy o oficjalnym otwarciu dostosowanej dla osób ze szczególnymi potrzebami Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej BON UKSW, zainicjowanej przez Jego Magnificencję Rektora UKSW ks. prof. Ryszarda Czekalskiego oraz Prorektor ds. studenckich i kształcenia, dr hab. Annę Fidelus, prof. ucz. Przez wydzielenie i modernizację nowego pomieszczenia, stworzone zostało miejsce przyjazne studentom z niepełnosprawnościami do korzystania ze wsparcia specjalistów, takich jak asystent dydaktyczny, pedagog czy psycholog, a w przyszłości także psychiatra. Poza dyżurami specjalistów jest to także „Pokój pracy cichej” dostępny studentom zarejestrowanym w BON UKSW.

W trakcie modernizacji Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej BON UKSW zadbano o nowoczesny wygląd i wygodę użytkowników. Klasyczne a zarazem spełniające wysokie standardy ergonomii meble są funkcjonalne w użytkowaniu jak i sprzyjają wypoczynkowi. Aranżacja pomieszczenia została wykonana tak aby każdy czuł się komfortowo i mógł odnaleźć spokój na Uczelni, zarówno w kwestii rozwiązywania swoich problemów, jaki i odpowiednich warunków do nauki czy konsultacji. Dodatkowo, stanowisko komputerowe w tym pomieszczeniu umożliwia studentom swobodną naukę.

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna BON UKSW działająca pod kierownictwem Prorektor ds. studenckich i kształcenia, dr hab. Anny Fidelus, prof. ucz i Koordynatora Dostępności – mgr Michała Stańczuka, oferuje wsparcie psychologiczno-pedagogiczne oraz duchowe. Zespół specjalistów, z którym można się skonsultować po wcześniejszym kontakcie mailowym, obejmuje:

1. dr hab. Anna Fidelus, prof. ucz. – Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia UKSW, mail:a.fidelus@uksw.edu.pl
  • doświadczony pedagog o bogatym doświadczeniu w pracy z osobami z niepełnosprawnością;
  • wspiera studentów poprzez udzielanie wsparcia oraz opracowywanie indywidualnych strategii edukacyjnych.
  1. dr hab. Jan Niewęgłowski, prof. ucz. – pedagog, mail: j.nieweglowski@uksw.edu.pl
  • posiada bogate doświadczenie w pracy ze studentami doświadczającymi trudności w nauce;
  • specjalizuje się w trudnościach komunikacyjnych oraz umiejętności przekazywania wiedzy;
  • pełni również rolę duszpasterza, oferując wsparcie duchowe studentom w trudnych sytuacjach życiowych.

Dyżur stacjonarny: każdy czwartek w godz. 14.45-15.45 – bud. 15, pok. 1517

1. prof. Jacek Błeszyński – pedagog, ekspert ds. niepełnosprawności, mail: j.bleszynski@uksw.edu.pl
  • wybitny pedagog i ekspert w dziedzinie niepełnosprawności;
  • oferuje profesjonalne wsparcie oraz opracowuje strategie edukacyjne dla studentów z różnymi niepełnosprawnościami.
  1. mgr Monika Nowosielska – asystent dydaktyczny, mail: m.nowosielska@uksw.edu.pl
  • asystent dydaktyczny wspierający studentów z niepełnosprawnościami w procesie nauki;
  • dostosowuje materiały dydaktyczne oraz zapewnia odpowiednie środki pomocnicze.

Dyżur stacjonarny – środa w godz. 13.00 – 15.00 oraz ON-LINE – poniedziałek w godz. 17.00 – 18.00

1. dr hab. Dariusz Pater, Prof. ucz. – psycholog, mail: d.pater@uksw.edu.pl
  • specjalista psychologii oferujący wsparcie psychologiczne.

Dyżury stacjonarne oraz konsultacje online po wcześniejszym umówieniu się mailowo.

1. mgr Justyna Jastrzębska – psycholog, mail: j.jastrzebska@uksw.edu.pl
  • specjalistka psychologii.
  1. mgr Michał Stańczuk – pedagog/ koordynator poradni, mail: m.stanczuk@uksw.edu.pl
  • koordynuje działania zespołu i dba o przyjazne środowisko w Poradni;
  • zapewnia dostępność.