Osoby zakwalifikowane prosimy o zgłaszanie się z kompletem dokumentów w terminach:
20, 21, 22 lipca (wt., śr., czw.) w godzinach: 10:00-14:30

Miejsce składania dokumentów:
Dziekanat Wydziału Studiów nad Rodziną, ul. WÓYCICKIEGO 1/3, bud. 23, p. 215.

Adres e-mail Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej: wsr@uksw.edu.pl

Obowiązkowe zasady bezpieczeństwa podczas składania dokumentów (w związku ze stanem epidemii) oraz mapy z lokalizacją miejsc przyjmowania dokumentów.

Informacje o wyniku rekrutacji oraz wymaganych dokumentach dostępne są na indywidualnych kontach kandydatów w systemie IRK UKSW - http://www.irk.uksw.edu.pl/.

Więcej informacji dostępnych w linku oraz na IRK UKSW.

18 września 2021 r. (sobota)
20 września 2021 r. (poniedziałek)
21 września 2021 r. (wtorek)
W dniu 30 czerwca 2021 roku pomiędzy Wydziałem Studiów nad Rodziną UKSW a Domem Pomocy Społecznej pw. św. Franciszka z Asyżu w Tykocinie zostało podpisane ramowe porozumienie o współpracy.

Przedmiotem porozumienia jest partnerska współpraca w zakresie działalności edukacyjnej i naukowej z obszaru polityki senioralnej i rodzinnej, w szczególności wsparcia osób niepełnosprawnych i niesamodzielnych. W ramach współpracy planowana jest realizacja przedsięwzięć edukacyjnych, naukowych, projektowych, a także opiniowanie programów studiów i realizacja praktyk studenckich. Od 2019 roku na kierunku nauki o rodzinie w ramach studiów I stopnia do wyboru studentów przewidziana jest ścieżka "Opieka nad osobą starszą i niesamodzielną".

Wydział Studiów nad Rodziną UKSW reprezentowany był przez Dziekana ks. prof. dr hab. Andrzeja J. Najdę, natomiast Dom Pomocy Społecznej w Tykocinie reprezentował jego Dyrektor ks. dr Marcin Roszkowski.

"Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy,
choćby i umarł, żyć będzie" (J 11, 25).

Wyrazy współczucia i szczere kondolencje dla mgr inż. Alicji Gan z powodu śmierci Mamy składa społeczność Wydziału Studiów nad Rodziną UKSW.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału on-line w uroczystości nadania doktoratu honoris causa Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiemu profesorowi Stanisławowi Gryglowi, która odbędzie się 30 czerwca 2021 r.

link do wydarzenia: https://youtu.be/JyNJ1HHTbiI

– Od kilkudziesięciu lat obserwuje Pan Profesor człowieka, świat i chyba coraz ostrzej ocenia zmiany, jakie zachodzą w kulturze europejskiej, w tym jak człowiek rozumie czy raczej nie rozumie samego siebie. Twierdzi Pan, że człowiekiem rządzi dzisiaj już nie kultura, a produktura. Co to znaczy?

– Pojęcie produktury narodziło się we mnie, w przeciwstawieniu do pojęcia kultury, w wyniku dwojakiego doświadczenia, kształtującego do dzisiaj moje życie. Pochodzę ze wsi, pamiętam dobrze pracę mojego dziadka i mojego ojca na roli, w której jako dziecko uczestniczyłem na miarę moich możliwości. Potem jednak życie rzuciło mnie, jedenastoletniego chłopca do miasta, do Krakowa, gdzie już miałem inne doświadczenia. I właśnie z nich, już na obczyźnie, gdzie one się tylko pogłębiły w czasie mojego ponad czterdziestoletniego pobytu, powstało pojęcie produktury.

– Czym ono jest?

Szanowni Państwo,

Przypominamy, że 15 czerwca 2021 r.(wtorek) zajęcia dydaktyczne na studiach stacjonarnych odbywają się wg planu czwartkowego.

9 czerwca 2021 r. (środa) zajęcia dydaktyczne na studiach stacjonarnych, odbywają się wg planu piątkowego.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych studentów na drugie z cyklu „Spotkania dlaWas z praktykami” spotkanie on-line z kierownik ośrodka adopcyjnego z siedzibą w Łomży, Panią Renatą Tyrolską.

Spotkanie organizowane jest przez wydziałowe studenckie Koło Myśli i Praktyki Społecznej dlaWas przy współpracy z Kołem Nauk o Rodzinie.

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 31.05.2021 roku o godz. 12:00 na platformie Cisco Webex.

Link do spotkanie: https://uksw.webex.com/uksw/j.php?MTID=m5541ed8585ba7df0cfeb14d03db5b4af

Zapraszamy!

logo koła dlaWas WSR UKSW

Zapraszamy serdecznie do udziału w konferencji "Migracje w dobie pandemii. Wyzwania dla idei i praktyki edukacji globalnej", które współorganizatorem jest Wydział Studiów nad Rodziną. Konferencja odbędzie się on-line 25 maja 2021 roku na platformie Cisco Webex.

Link do konferencji

Program dostępny jest tutaj >>